A great WordPress.com site

David Icke

Jest to jedna z pierwszych jego wypowiedzi, jakie słyszałam. Niesamowicie dająca do myślenia!

„Dało mi to własne zrozumienie jak łatwo garstce kontrolować wielu innych. Wszystko co trzeba zrobić, to narzucić normy społeczne. Co się uważa za właściwe, co za niewłaściwe, co za moralne i niemoralne, dobre i złe, rozsądne i szalone, możliwe i niemożliwe. Budujesz, jak to nazywam „strefę bez problemów”. Jeśli żyjesz w tej strefie postrzegania wierzeń, tego co myślisz i mówisz, to ludzie zostawiają Cię w spokoju, bo jesteś normalny. Jeśli wyjdziesz z tej zagrody i zaczniesz pokazywać swoją wyjątkowość, dziełem Illuminatów jest cała ludzka populacja strażników więziennych, którzy rzucają się na tych, którzy odstąpili od norm. Interesujące jest to, że gdy zbliżysz się do granicy strefy poglądów, to nie pomyślisz: „Gdy to zrobię, to co powie szef Banku Światowego…?”. Pomyślisz „Co powie moja matka, znajomi z baru, koledzy z pracy?”. Tworząc normy Illuminaci stworzyli nieograniczoną ludzką armię wymuszającą je na sobie wzajemnie.”

Advertisements

Comments on: "Normy moralne i społeczne – mechanizm działania" (1)

  1. W końcu na tym polega każdy system państwowy i przede wszystim religijny. A jednak to ludzie sami postanowili stworzyć określone normy celem uporządkowania życia społecznego i wprowadzenia nieco ładu w ich …. plemionach, by się po prostu nie pozabijać. Zawsze jest pytanie o legitymizajcę owych norm, tak aby ludzie je przyjęli za właściwe zaakceptowali (nikt w banku nie przyjmie tak łatwo normy, że szfowi trzeba składać ukłon ąż po kolana). Pierwotne uzasadnienie pochodziło właśnie od boga – bóstw, duchów (czynników nadprzyrodzonych) lub wywodziło się w dalszej kolejności od władzy, która też pochodziła od Boga…, a potem to już szło 🙂 Natomiast my, jednak jako ludzie rozumni nie tylko szukamy legitymacji owych norm – nie każde może nam narzucić portier (choć pewne jak np. co do oddawania kluczy tak…). Co więcej normy te muszą się mieścić w naszej szeroko pojmowanej kulturze i moralności inaczej będą martwe.

    Nawet ezo ma swoje własne normy.

    Ale tak jest, że wiele systemów powstało właśnie dla kontroli, w szczególności te religijne, by określone normy legitymować. To tak trochę jakby prawo nie pochodziło od boga, ale bóg powstawał dla prawa….czyż nie?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: